Ga naar inhoud. | Ga naar navigatie

Persoonlijke hulpmiddelen
20 jaar JMA

20 jaar JMA!

Van harte gefeliciteerd! JMA is vandaag, 8 november, 20 jaar geworden! De afgelopen 20 jaar is er veel gebeurd. Maar hoe is JMA eigenlijk ontstaan? Welke acties en campagnes zijn er in die 20 jaar gevoerd? Het bestuur zocht het op en schreef een korte geschiedenis. Lees het met beeld en video geïlustreerde verhaal.
Je bent hier: Home JMA Nieuws JMA geeft een reactie op de Crisis-maatregelen van de regering

 

 

JMA Agenda
09-02-2012
Actie Warme Truiendag
JMA deelt warme truien uit aan Tweede Kamerleden, van 12.30-13.30. Wees erbij!
17-03-2012
Nieuwe Leden Dag
Wat is en doet JMA nou precies? Is het leuk om mee te doen? Maak kennis!
01-04-2012
Deadline deelname Duurzaamheids Olympiade
Doe mee aan de coolste wedstrijd voor middelbare scholieren.
21-04-2012
Vier de lente met JMA!
Lekker de natuur in met JMA'ers
Vorige agendapunten
Laatste Nieuws
Jongeren Milieu Panel: Warme Truiendag!
Deze keer vijf vragen n.a.v. de Warme Truiendag van 10 februari! Zet jij de verwarming een graadje l...
01-02-2012
Gezocht: Jongerenvertegenwoordiger Duurzame Ontwikkeling
Wordt de schakel tussen jongeren en politici en beleidsmakers. Soliciteer voor 1 maart
31-01-2012
Deel je goede voornemen en win!
Het origineelste/duurzaamste/coolste voornemen wordt beloond met een EKOokboek!
31-01-2012
JMA Kerstdiner was heerlijk
Een kort verslagje met foto's
28-12-2011
Meer nieuws
 

JMA geeft een reactie op de Crisis-maatregelen van de regering

Jongeren Milieu Actief (JMA), de jongerenorganisatie van Milieudefensie, is teleurgesteld over het crisispakket dat het kabinet vorige week presenteerde. JMA-coördinator Zoë van Mansfeld legt uit waarom:

Amsterdam,  26 maart 2009

Jongeren zijn de toekomst en zullen moeten leven in de wereld die nu geschapen wordt. Wij rekenden op een radicaal vergroeningsplan voor de Nederlandse economie, een plan met durf dat een optimistisch toekomstperspectief rechtvaardigt. Nu! is namelijk het moment om actie te ondernemen! Ook voor de leiders van dit land.

Het crisisakkoord  dat er nu ligt, wekt de indruk groen en duurzaam te zijn maar heeft in feite niets weg van een radicaal vergroeningsplan. Het huidige akkoord wordt nog steeds te veel gedomineerd door een korte termijn agenda. Investeren in meer asfalt, beton en steen zal misschien tot snelle economische resultaten leiden, maar doet afbreuk aan onze toekomst. Bovendien zal het de staatsschuld enkel groter worden, en komt dit ten laste van ons: de jongeren!

Wij vragen daarom dat de regering met een nieuw plan komt, iets revolutionairs.

De wereldeconomie klimaatbestendig maken vergt grootschalige investeringen in nieuwe technologie, gebouwen en infrastructuur. Investeringen die een belangrijke stimulans zullen zijn voor de benodigde nieuwe arbeid, evenals voor behoud en transformatie van bestaande banen. Banken en bedrijven moeten maatschappelijk verantwoord gaan ondernemen, allemaal, zodat het in plaats van een optie de norm wordt.

Wij, jongeren, willen dat de vervuiler hiervoor gaat betalen. Dit wil zeggen zowel de overheid, de bedrijven als de consumenten. Wij pleiten voor een radicale shift in denken en handelen, Act the f**k now!

Zoë van Mansfeld, coördinator JMA

Document acties