Je bent hier: Home JMA@school JMA@school Nieuws Creatieve milieulessen nu ook online beschikbaar
Poll: Landjepik
Wist je dat lokale families met kleine boerenbedrijfjes in arme landen worden verdreven door grote internationale bedrijven, zodat die bedrijven de goedkope landbouwgrond op kunnen kopen voor de verbouw van voedsel voor onze (westerse) samenleving?




Stemmen: 74
 
JMA@school Nieuws
Leerlingen in actie voor toekomstige duurzame schoolkantine
Afgelopen week heeft een groep van 32 leerlingen actie gevoerd voor een duurzame kantine. De leerlin...
13-03-2012
En nu verder!
Heb je meegedaan aan Food@Farm? Dan heb je onder leiding van Pètrix Broeksteeg van 's-Peer Catering...
07-03-2012
Data voor Food@Farm 2012 zijn bekend!
Ga jij komend jaar studeren en ga je voor het eerst op kamers? Maar heb je geen idee hoe je een lekk...
15-02-2012
Resultaten 2011
JMA kijkt zeer tevreden terug op het eerste jaar Green Canteen. Zes enthousiaste scholen deden mee, ...
09-02-2012
180 leerlingen promoten duurzame schoolkantine
In het kader van de projectweek hebben zes klassen van het RSG Lingecollege in Tiel de eerste stap g...
06-02-2012
Meer nieuws
 
Word lid van de JMA website
Ik ben leerling en doe mee aan JMA@School

Leerlingen

 

Creatieve milieulessen nu ook online beschikbaar

JMA@school totaal digitaal

Amsterdam, 23 september 2009 – Vanaf vandaag is JMA@school, het onderwijsnetwerk van Jongeren Milieu Actief (JMA) in zijn geheel digitaal beschikbaar. Scholieren en docenten kunnen nu nog makkelijker aan de slag met creatieve oefeningen en achtergronden rondom milieu en duurzaamheid.

JMA@school biedt docenten, scholieren en MBO’ers online kant-en-klare pakketten over onderwerpen als klimaatverandering, voedsel en kleding. JMA@school springt ook in op de actualiteit; zo is er onder meer een les ontwikkeld die in het teken staat van de VN-klimaatconferentie die eind dit jaar in Kopenhagen plaatsvindt

Het lesmateriaal is gevarieerd en stimuleert interactie. Zo kunnen jongeren in debatsessies ondervinden hoe het is om met elkaar te discussiëren. Ook is er een opdracht waarin ze moeten aangeven hoe zij de wereld in 2050 zien, waarbij ze hun creativiteit de vrij loop kunnen laten. Ter inspiratie wordt 'Speechless' gebruikt, een stripboek zonder woorden, getekend door de kunstenaar Polyp.

Docenten
Met de digitale leeromgeving springt JMA in op de wens van docenten om vrijer gebruik te kunnen maken van de materialen. Voor hen is er daarom een speciaal gebruikersgedeelte waarin zij, zodra zij zich hebben aangemeld, antwoorden en achtergrondinformatie bij de verschillende lessen kunnen downloaden. De digitale leeromgeving wordt continu uitgebreid, zodat deze actueel en interessant blijft.

Document acties